Zip Perde

Zip Perde
Zip Perde
Zip Perde
Zip Perde
Zip Perde
Zip Perde
Zip Perde

Zip perde sistemi 2014 yılında Türkiye piyasasına girmiş özel bir güneş kırıcıdır. Dış cephe perdesi olarak da bilinen stor perde sistemi dış cepheler için üretilmiştir. Zip perde 140 km. rüzgara dayanabilen özel üretim bir perdedir. 11 cm. lik kutusu ve 4,5 cm yan kanalları ile pencere üstüne rahatlıla montajı yapılabilir. Özel tüp motorlu bir sistem olduğundan rahatlıkla kumanda edilebilir.

Fermuarlı perde yan kanalları contalı olduğundan rüzgarda savrulma yapmaz. Ayrıca ortasına şeffaf kumaş kullanılarak hem görüntünüzü kesmez ve sizi rüzgardan, yağmurdan, tozdan korur. Tek tuşla mekanınızı izole bir konuma geçirir. İsteğe özel merkezi sistem kumandalı olabilir. 

Güneşe bakan veya güney cepheli büyük pencereli olan bir binanın avantajı vardır. Örneğin sonbahar, kış ve ilkbahar mevsimleri boyunca, güneş ışınlarının tüm faydalarından yararlanabilirsiniz. Ancak yazın, bina aşırı ısındığında rahatsızlık verici ışık yansımalarına maruz kalabilirsiniz.Yapısal güneş koruma sistemleri ve perdeleri binayı aşırı ısınmadan korumak ve güneş ışınlarını cam yüzeyine düşmeden engellemeye yardım etmek amacıyla kullanılır. İstenmeyen ısı ve rahatsızlık verici parlama içeriye giremez. Gözlerinizin kamaşmasını önler ve TV veya bilgisayar monitörlerine bakarken yaşadığınız yansıma sorunlarını ortadan kaldırır. Üstelik bunu yaparken dış çevre ile olan görsel temasınızı da muhafaza eder. Dış mekan manzaranız önemlidir ve ürünlerimiz buna saygı duyar. KYOTO Protokolü Birçok gelişmiş ülke artık Kyoto Protokolünü imzalamıştır. Birçok kişi, insanoğlunun yaşam biçiminin gezegenemiz için büyük tehdit oluşturduğu ve bunun iklimleri olumsuz etkileyeceği konusunda her geçen gün daha çok bilinçlenmektedir. Bu değişiklikleri kontrol etmek ve sera etkisinin en aza indirmek için enerji tüketimi azaltılmalıdır.Binaları soğutmak major bir enerji tüketim aktivitesidir. Soğutma ihtiyacını azaltmak ve hattı bazı durumlarda tamamen ortadan kaldırmak için, Bazı hükümetler şimdiden enerji tüketimi ve havalandırma konularını ilgilendiren adımlar atmıştır. Belçika:Enerji performansı ve oda iklimi [EPB] konularını ilgilendiren yönetmelikler Hollanda:Enerji Performans Faktörü [EPC] Fransa:Reglement Termique 2005 [RT2005] [Termik Kurallar] Almanya:Enerji tasarruf düzeni Birleşik Krallık:Konut Harici binalardaki yakıt ve güç korunumu Approved Document L2 SolidScreen® Akıllı Fermuar Sisteminin Ayrıcalıkları Zip Screen Rüzgar Geçirmez SolidScreen Avrupa EN 13561 ( Rüzgar Direnci Sınıf3 ) standartları...